adwords uzmanı

Freelance Google adwords Uzmanı Ne iş Yapar?

Yeni adıyla Google Ads reklamlarını oluşturan Adwords Uzmanı gelişkin ve en yeni google stratejilerini bilen ve uygulayan uzmanlara verilen isimdir. Reklam kampanyalarını, reklam gruplarını, reklam metinlerini, anahtar kelimeleri, hedef kitleleri ve daha bir çok püf noktayı reklamın amacı doğrultusunda oluşturur. Google Ads panelinin günlük kontrollerini ve reklam güncellemelerini gerçekleştirir. Sürekli reklamları geliştirmeye odaklı uzmanlar müşterilerin reklam bütçesini boşa harcamamak adına tecrübelerinden kaynaklı ön görebildikleri bir çok sorunu çözer. Yüzbinlerce doların yanlış reklam politikaları yüzünden boşa harcandığı bir gerçek. Reklam stratejileri ve teknikleri konusunda eksik olan kampanyalar reklamın doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlamayarak dönüşüm getirmeyebilmektedir. Fakat iyi bir Google AdWords uzmanı kampanyanın türüne ve reklam modeline göre strateji belirleyerek en doğru hedef kitleye kolayca ulaşabilir. Anahtar kelime eşlemelerinden tutun reklam metinlerine kadar bir çok püf nokta Google reklamlarında önem arz etmektedir. Freelance Google Adwords Uzmanları bu kritik noktaları iyi analiz eder ve AdWords reklamlarından maksimum verim alınmasını sağlayabilir.

AdWords Uzmanı ne yapar?

Yeni adıyla Google Ads reklamlarını oluşturan freelance adwords uzmanı tabiri caizse adeta bir yayıncıdır. Reklam kampanyalarını, reklam gruplarını, reklam metinlerini , anahtar kelimeleri, hedef kitleleri ve daha bir çok püf noktayı reklamın amacı doğrultusunda oluşturur. Google Ads panelinin günlük kontrollerini ve reklam güncellemelerini gerçekleştirir. Sürekli reklamları geliştirmeye odaklı uzmanlar müşterilerin reklam bütçesini boşa harcamamak adına tecrübelerinden kaynaklı ön görebildikleri bir çok sorunu çözer. Negatif anahtar kelime kullanmaktan reklam zaman planlamasına kadar bir çok alanda arama motoru standartları ve müşteri davranışını analiz eder. Kısacası Google Adwords Uzmanı bir çok alanda marka gibi düşünürken pazarlama yapabilmek için müşteri gibi düşünebilmelidir. Reklam sonuçlarını bütün şeffaflığıyla rapor etmeli ve analizini gerçekleştirmelidir.

AFreelance dWords Uzmanı olarak Ben;

2015 yılından beri Dijital pazarlamanın bir çok alanı tecrübe ettim. 2016 yılından itibaren Google reklamları tarafında çalışmaya başladım. Bir çok büyük firmayla başarılı kampanyalar yürüttüm. AdWords uzmanı olarak 2 ayrı ajansta çalıştım. Şu an bir ajansta Dijital Grup Direktörü olarak çalışmaktayım.

HTML,CSS, Javascript, PHP ve Asp.net bilgim mevcut. Bir çok web projesinde yer almamın avantajı olarak UX ve UI bilgisine sahibim. Bu tecrübeler müşteri odaklı düşünme yeteneğimi geliştirdi. Ve Adwords kampanyalarını tasarlarken dijital birikimin yanında pazarlamacı bir akılla harmanlamamı sağladı. Bir çok büyük marka ve E-ticaret sitesiyle çalışmanın yarattığı tecrübeyle AdWords uzmanı olarak web sitenizi ve markanız için yüksek performans garantisi veriyorum.